Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala w sposób bezpieczny i małoinwazyjny na poszerzenie obwodu członka o około 2-5 cm, zwiększenie jego długości o około 1-3 cm, oraz powiększenie żołędzi przy zachowaniu naturalnego efektu. Oprócz widocznego efektu wizualnego zabieg wpływa również na nawilżenie żołędzi, a co za tym idzie wzmożenie doznań i wzrost komfortu podczas współżycia. Może też wpłynąć na wydłużenie stosunku seksualnego. Dla wielu mężczyzn wymienione działania stanowią istotny sposób na poprawę jakości życia, wpływają na ogólne zadowolenie, poprawę pewności siebie i wzrost poczucia atrakcyjności.
Efekt końcowy powiększania prącia i żołędzi można oceniać po około 1-3 tygodniach. Utrzymuje się on od 5 miesięcy do 2 lat, przy czym kwas hialuronowy posiada właściwości stymulujące produkcję nowego kolagenu, stąd nawet po wchłonięciu wypełniacza, prącie i żołądź pozostają większe niż przed zabiegiem. Zabieg można cyklicznie powtarzać.
Opis przebiegu zabiegu
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym (miejscowym) z użyciem lidokainy i/lub prylokainy podawanym u nasady prącia oraz kremu znieczulającego o tym samym składzie, który nakładany jest około pół godziny przed zabiegiem, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Jeżeli pacjent jest uczulony na środki używane do znieczulenia musi to koniecznie zgłosić lekarzowi.
Przed zabiegiem konieczna jest depilacja podbrzusza i miejsc intymnych.
Znieczulenie podaje się u nasady prącia w postaci zastrzyku. Od tego momentu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Na skórze wykonuje się poprzeczne cięcie długości około 1 cm. Preparat w ilości od kilku do 50 ml podaje pod skórę prącia za pomocą igły lub kaniuli. Nacięcie zamyka się szwami rozpuszczalnymi o okresie wchłaniania do 5 tygodni. Kolejno kwasem hialuronowym w ilości do 5 ml ostrzykiwana jest żołądź, z tym, że zastosowane preparaty do prącia i żołędzi różnią się. Ilość podanych preparatów dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Całość procedury trwa około 40 minut.
Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu iniekcji może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta. Jest to zupełnie normalny objaw i ustępuje samoistnie. Całość procedury trwa około 20 minut.
Konsekwencje zabiegu
Po wstrzyknięciu mogą pojawić się niewielkie zasinienia, zaczerwienienie w miejscu podania preparatu, obrzęk czy uczucie podrażnienia, swędzenia i nadwrażliwości skóry, które stanowią naturalne następstwa tego typu zabiegu i ustępują do 2 tygodni po zabiegu. W celu zmniejszenia tych dolegliwości stosuje się antybiotyki, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i poprawiające stan naczyń krwionośnych. W okresie pozabiegowym wskazane jest też noszenie obcisłej, ale przepuszczającej powietrze bielizny.
Preparat może ulec niewielkiemu przemieszczeniu, dlatego aby temu zapobiec należy wykonywać regularne masaże prącia i żołędzi według wskazań lekarza wykonującego zabieg. Sposób i częstotliwość modelowania zostaną wytłumaczone przez lekarza wykonującego zabieg.
W okresie 3 tygodnie po zabiegu członek powinien być ułożony w pozycji wysokiej (do góry). W tym celu wskazane jest też noszenie obcisłej, ale przepuszczającej powietrze bielizny.
Zabieg nie powoduje upośledzenia erekcji. Po zabiegu przez ok. 2 tygodnie zaleca się rezygnację z aktywności seksualnej a przez 1 tydzień z intensywnego wysiłku fizycznego oraz oddziaływania gorąca (sauna, opalanie, kąpiel w wannie) i zimna (morsowanie).
Przeciwwskazania do zabiegu
- Choroby zapalne i nowotworowe narządów układu moczowo-płciowego
- Stulejka
- Infekcja przebiegająca z gorączką, w tym przeziębienie
- Zaburzenia układu krzepnięcia
- Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
- Choroby immunologiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Chroma, choroba Gravesa-Basedowa, zesztywniające zapalenia stawów, etc.)
- Leczenie immunologiczne
- Uczulenie na kwas hialuronowy, środki do znieczulenia miejscowego, środki do dezynfekcji skóry i materiały opatrunkowe
- Tendencja do tworzenia bliznowców i blizn przerostowych
Opis innych dostępnych metod leczenia
Alternatywnym sposobem powiększania prącia i żołędzi w obwodzie jest użycie własnej tkanki tłuszczowej z dodatkiem osocza bogatopłytkowego (PRP) lub użycie biostymulatorów, np. kwasu polimlekowego (PLA).
Opis przebiegu pozabiegowego
Po zabiegu pacjent pozostaje w placówce przez 30 – 60 minut celem obserwacji.
Po zabiegu pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe w miejscu wkłucia. W przypadku silnego bólu, zwłaszcza połączonego ze znacznym obrzękiem prącia, jego zaczerwienieniem i podwyższoną ciepłotą prosimy skontaktować się z lekarzem prowadzącym, personelem placówki lub ze szpitalnym oddziałem ratunkowym.
Zalecenia pozabiegowe
- W okresie 3 tygodnie po zabiegu członek powinien być ułożony w pozycji wysokiej (do góry). W tym celu wskazane jest też noszenie obcisłej, ale przepuszczającej powietrze bielizny.
- Higiena pod prysznicem, miejscowe odkażanie rany Octeniseptem, plaster na 3 dni.
- Wstrzemięźliwość seksualna przez 2 tygodnie, zakaz masturbacji i stosowania gadżetów erotycznych
- Zakaz wysiłku fizycznego oraz oddziaływania gorąca i zimna przez 1 tydzień.
- Od 3 dnia po zabiegu należy rozpocząć masaże prącia celem rozprowadzania równomiernego materiału 3 razy dziennie po 15 minut przez 2 tygodnie oraz żołędzi 3 razy dziennie po 5 minut przez 1 tydzień. Powstałe grudki (mogą mieć wielkość od kilku mm do kilku cm) należy chwytać między palce i rozgniatać. Po masażu na prąciu można zastosować umiarkowany ucisk bandażem kohezyjnym szerokości 7,5 cm na kilka godzin.
- Szwy nie wymagają usunięcia, czas ich wchłaniania do 5 tygodni. Szwy można zdjąć na bezpłatnej wizycie kontrolnej po tygodniu od zabiegu.
- Rp: Augmentin 1 g 2 razy 1 tabl. przez 7 dni, Aescin 20 mg 3 razy 2 tabl. przez 5 dni.
- Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne typu ibuprofen według potrzeby.